Staffing Partner напишіть нам

5 критичних помилок в рекрутингу

Робота рекрутера та рекрутерки не така проста, як здається. У рекрутингу існує тонка межа між успіхом та невдачею, і навіть найменша помилка може збити з правильного шляху. Опрацьовуючи сотні кандидатів щомісяця, ми маємо глибокі знання і  підготували для вас практичний список критичних помилок, яких слід уникати.

Помилка №1. Підганяти кандидатів або ж затягувати з наймом

Чому час такий важливий? Бо коли поспішаєш – дуже легко помилитися. Важко правильно підшукати потрібних кандидатів/кандидаток, якщо ви намагаєтеся занадто форсуватити процес. Рекрутери ж прагнуть мати найкращих співробітників, які найкраще підходять для їхньої компанії. Упустивши якусь важливу деталь, ми ризикуємо досягти протилежного результату. Крім того, повірте нам, кандидатам не сподобається, якщо їх підганятимуть.

А що поганого в тому, щоб не поспішати з процесом? Що ж, одне можна сказати напевно – кандидати та кандидатки часто надсилають свої резюме до кількох компаній одночасно, а це означає, що у вас є конкуренція. Якщо ви тягнете кота за хвіст, то кандидат/кандидатка, швидше за все, прийме офер від іншої компанії.

Як знайти ідеального кандидата/кандидатку, не турбуючись про часові обмеження, та відшукати золоту середину? Найміть аутсорсингового рекрутера! Такий рекрутер/рекрутерка в найкоротші терміни знайде кандидата/кандидатку, які відповідатимуть вашим вимогам на всі 100%.

Помилка №2. Забагато вимог

Як би вам не хотілося мати фантастичного багатозадачника в своїй команді, надлишок вимог, найімовірніше, відлякає кандидатів. Наприклад, одна e-commerce компанія з Великобританії потребувала контентщика. Оголошення про роботу включало «Знання SEO» як вимогу, хоча це не входило до переліку обов’язків. У результаті вони отримали понад 100 резюме, однак жоден кандидат для найму не підійшов.

Як правильно вчинити? Перерахуйте всі необхідні атрибути та навички, які ви очікуєте побачити у резюме кандидата/кандидатки, і не бійтеся розширити свій пошук. Завжди краще розширити спектр пошуку, аніж пропустити хороший варіант.

Помилка №3. Погана комунікація

Щоб заохотити до співпраці компетентного  кандидата/кандидатку, просто опублікувати вакансію недостатньо. Занадто слабка або надміру нав’язлива комунікація може звести до нуля весь процес.

Що варто зробити? Підтримуйте зв’язок з кандидатами і кандидатками, інформуйте їх про деталі кожного етапу рекрутингу. Поясніть, кого ви шукаєте, узгодьте свої погляди та завжди залишайте відгуки про результат процесу співпраці. Не засипайте кандидатів занадто великою кількістю електронних листів, оскільки це може їх роздратувати. Не забувайте також бути дружніми та креативними. Креативні велкам месседжі допоможуть Вам вирізнятися з-поміж десятків інших рекрутерів, чиї запрошення кандидати отримують щодня.

Помилка №4. Губитися в ключових деталях

Зразками помилок, які тут може зробити рекрутер, є неправильне написання імені кандидата/кандидатки (або, що ще гірше – взагалі його забути!), використання хибних термінів для складних технічних посад або невідповідні питання. Ці помилки невеликі, але достатньо серйозні, щоб змінити хід усієї вашої рекрутингової кампанії.

Як уникнути проблеми? Перевіряйте всі деталі перед тим, як публікувати будь-які оголошення про роботу; зверніться за допомогою до колег, якщо потрібно; ставте кандидатам/кандидаткам лише ті запитання, які дадуть вам реальне уявлення про їхні навички. Подбайте про ці деталі, щоб репрезентувати свою компанію на відповідному рівні.

Помилка №5. Пропонувати замало

Шукаючи нових співробітників, ви завжди повинні пам’ятати про виділений бюджет. Часто рекрутери пропонують нижчу зарплатну вилку, ніж фактична вартість посади. Як наслідок, більшість кандидатів/кандидаток, знаючи реальну вартість посади, не приймуть такий офер.

Як це вирішити? Якщо ви не впевнені, яку зарплату запропонувати, спробуйте подивитися, що пропонують конкуренти. Використовуйте також інформацію, яку ви знайдете на сайтах для пошуку роботи, – там іноді вказують зарплату. Вам не обов’язково пропонувати більше, ніж конкурент, але якщо хочете залучити в команду топ -кандидатів, необхідно-таки надіслати конкурентоспроможний офер. У нас є експерти, які проводять дослідження ринку, щоб показати актуальні зарплати на різних посадах. Напишіть нам, якщо хочете отримати цю послугу.

Пам’ятайте, що це лише крапля в океані помилок, з якими ви можете зіткнутися. Отож як зменшити ймовірність фіаско під час пошуку хорошого кандидата/кандидатки?

Найміть рекрутингову компанію та уникніть таких помилок! Ми – StaffingPartner і ми маємо багаторічний досвід у сфері аутсорсингу функції рекрутингу, допомагаючи десяткам клієнтів, з-поміж яких світові ІТ-підприємства: Ciklum, Eleks, Playtika, Sigma Software, N-iX та інші. Наші кваліфіковані рекрутери можуть знайти вам низку перевірених кандидатів, які задовольнять усі ваші вимоги, впродовж лише трьох робочих днів. Напишіть нам для отримання додаткової інформації.

Ловіть кілька професійних порад “Як знайти та утримати топ-кандидатів”.

Маєте задачу?

Заповніть форму і ми зв’яжемось з вами
впродовж одного робочого дня.

    Натискаючи кнопку “надіслати”, ви погоджуєтесь з умовами обробки персональних даних.