Staffing Partner напишіть нам

Глобальний та локальний рекрутинг в ІТ – 5 популярних міфів

Популярність глобального рекрутингу постійно зростає, проте багато роботодавців демонструють впертість, коли справа торкається  географічного розташування співробітників та співробітниць. Але в цьому зовсім немає сенсу. Зараз ми живемо у світі технологій (і власники ІТ-бізнесу мали б бути першими, хто це розуміє), де рекрутери мають доступ до більшої кількості даних, ніж раніше, і тому їм кордони не страшні. 

У цій статті ми покажемо 5 поширених міфів про глобальний та локальний рекрутинг, які й спричинили таке упереджене ставлення людей.

1. Рекрутити глобально – важко

Оскільки все робиться через Інтернет, за складністю глобальний та локальний рекрутинги практично ідентичні. Вже ж ніхто не розміщує вакансії в місцевих газетах. У наш час рекрутери, щоб знайти людей, публікують оголошення в соціальних мережах. А тому кожен, хто має доступ до Інтернету, може їх побачити та подати заявку (якщо вакансія, звісно ж, не прив’язана до певного місця).

Інтерв’ю тепер можна планувати віддалено й проводити віртуально, використовуючи різні комунікаційні платформи, як-от Google Meet, Microsoft Teams тощо. Завдяки таким надійним інструментам під рукою стає легко спілкуватися не лише з кандидатами і кандидатками, але й із наявними поточними співробітниками та співробітницями. Отже, глобальний рекрутинг не набагато складніший, ніж локальний, правда ж?

2. Тяжко керувати глобально розподіленими командами

Роботодавці часто занепокоєні труднощами віддаленого менеджменту команди. Що робити, якщо завдання поставили на холд без причини? А якщо робітник чи робітниця просто так кине роботу та піде? 

Завдяки інструментам для співпраці, з кожним днем керувати територіально розкиданими командами стає все простіше. Як зазначалося вище, сучасні комунікаційні платформи дозволяють швидко та безперебійно спілкуватися співробітникам та їхнім керівникам. Існують також інші інструменти для спрощення таск-менеджменту різними способами, що значно скорочує час, необхідний для виконання певних завдань. А щодо плинности кадрів, то статистика показує, що такі ситуації трапляються рідше на підприємствах, які дозволяють дистанційну роботу, ніж на тих, що не практикують такої форми зайнятости. Бо кому ж не подобається гнучкість графіку, яку надає віддалена робота? От і ми про те ж.

3. Для глобального рекрутингу потрібна релокація

А релокація означає додаткові витрати. Можливо, для інших сфер, наприклад, для медичної, так і є, але ми зосереджуємося саме на IT-сфері. Людям, які займаються розробкою програмного забезпечення, не обов’язково бути присутніми в офісі, їх цілком влаштовує робота віддалено. Дві речі, які потрібні кандидатам для прийняття на роботу,  – це доступ до Інтернету та ноутбук. Часто кандидат чи кандидатка має свій ноутбук для роботи, тому роботодавцю і про це можна не турбуватися.

4. Локальний найм дешевший

Логічно, що чим нижча зарплата працівника, тим менші будуть на нього витрати. Це може стосуватися лише деяких професій, зокрема тих, що вимагають ручної праці, або вакансій рівня Trainee.

Крім того, ще одна причина появи цього міфу – люди часто плутають два терміни:  аутстаффінг та аутсорсинг. Обидва означають використання робочої сили від інших компаній, проте це зовсім різні моделі найму. Саме тому, компанії можуть самостійно вибрати ту модель, яка найбільше їм підходить за співвідношенням ціни та результатів.

Додатковий плюс на користь глобального рекрутингу полягає в тому, що дешевше наймати для проєктів ІТ-спеціалістів, наприклад, зі Східної Європи, скажімо, України. Найм таких  спеціалістів та спеціалісток з США чи Західної Європи буде коштувати дорожче. Проте як східноєвропейські, так і західноєвропейські та американські спеціалісти не поступаються професіоналізмом одні одним.

5. Локальний рекрутинг ефективніший

Це твердження абсолютно неправильне. Якщо ми подивимося на те, скільки різних типів пропозицій для девелоперів доступно на дошках вакансій, то можемо легко помітити, що існує багато як глобальних, так і локальних можливостей. 

Дехто вважає, що локальний рекрутинг ефективніший, оскільки місцеві кандидати більш досвідчені. Це очевидна упередженість. Не варто забувати про розмаїтість країн. Твердження буде для Вас правдивим, якщо Ви живете в державі з величезним пулом IT-талантів, як-от Україна, Польща чи Китай. Якщо ж країна спеціалізується в іншій галузі (наприклад, в медицині чи сільському господарстві), то зрозуміло, що локальні спеціалісти/спеціалістки не матимуть таких знань і досвіду як люди з аутсорсингу чи аутстаффінгу.

Глобальний рекрутинг для вас

Після розвінчання цих міфів ми сподіваємося  Ви помітили, що факти говорять самі за себе. Глобальний рекрутинг – нове майбутнє. StaffingPartner — одні з найкращих рекрутингових агентств в Україні. Наша команда забезпечує персоналом не лише місцеві бізнеси, а й великі компанії по всьому світу. Ми пропонуємо глобальний рекрутинг ІТ-спеціалістів за короткостроковими та довгостроковими контрактами. Наша команда має широкий досвід в стафінгу компаній країн-лідерів, таких як: США, Німеччина, Нідерланди, Швеція та інші. Тисніть сюди, щоб почати співпрацю!

Маєте задачу?

Заповніть форму і ми зв’яжемось з вами
впродовж одного робочого дня.

    Натискаючи кнопку “надіслати”, ви погоджуєтесь з умовами обробки персональних даних.