Staffing Partner напишіть нам

HR та рекрутер – відмінності

Люди часто плутають професії HR та рекрутера, вважаючи їх синонімічними. Насправді, це зовсім не так. У невеликих компаніях обидві ролі може займати одна особа, проте у великих компаніях зазвичай для цього є дві окремі людини. У цій статті ми розглянемо відмінності між HR та рекрутером, щоб ви не плутали їх у майбутньому 🙂

Хто такий рекрутер?

Перехід до нової компанії починається саме з рекрутера. Це перша людина, яку зустрічає кандидат та кандидатка. Рекрутер — це той, хто шукає ідеального кандидата/кандидатку на відкриту посаду. Ця людина часто комунікує з проджект-менеджерами або тім-лідами, щоб добре розуміти вимоги до роботи та правильно створити опис посади. Рекрутер також відповідальний за проведення технічних інтерв’ю, організацію зустрічей з керівництвом і кандидатами/кандидатками, формування конкурентного оферу та роз’яснення робочих деталей у разі потреби.

Хто такий HR-менеджер?

Після того, як рекрутер виконав свою частину, у гру вступає ейчар. HR-менеджер відповідає за добробут співробітників/співробітниць, їхнє навчання та особистісний розвиток. Ейчар слідкує за  за дотриманням законодавства, оплатою праці, бонусами чи заохоченнями, організаційними питаннями, як-от п’ятничні бранчі, корпоративні вечірки тощо. HR супроводжує співробітника/співробітницю на початках його/її роботи і до кінця, не забуваючи піклуватись про корпоративну культуру компанії.

Давайте зведемо всю цю інформацію в таблицю.

Рекрутер чи HR?

Тут і виникає запитання: рекрутер чи HR? Якщо ви шукаєте людину на цю посаду, ми радимо брати обох. Багато компаній, особливо маленьких, вважають, що одна особа або одна команда спокійно зможуть виконувати обов’язки обидвох посад. Однак це два окремі робочі процеси. Коли рекрутер залучає кандидата/кандидатку і цю людину наймають, відповідальність переходить до ейчара. Якщо скинути обидва процеси на одного працівника/працівницю, це може зашкодити вашій компанії. Якщо HR-менеджер перевантажений пошуком кандидатів, то у нього не буде часу зосередитись на вже наявних співробітниках та співробітницях. Якщо рекрутер намагається впоратися з Performance Review під час пошуку відповідних кандидатів/кандидаток на відкриті посади, то швидше за все не виконає як слід ні одне з цих завдань. Отже, обидві ролі важливі для процвітання організації.

Якщо ви шукаєте можливість скоротити витрати на залучення як HR, так і рекрутера, у нас є рішення. Справа в тому, що рекрутер не обов’язково повинен бути внутрішнім працівником/працівницею. Багато компаній, як великих, так і малих, часто практикують найм аутсорсингових рекрутерів. Людина просто приходить, знаходить вам крутих кандидатів, отримує свою оплату і йде. І жодних додаткових витрат. Найм аутсорсингового рекрутера з рекрутингового агентства має чимало переваг. Серед них, скажімо, економія грошей через можливість не утримувати штатного рекрутера, зменшення навантаження на вашу команду та швидкий пошук потрібного кандидата/кандидатки що є запорукою отримання хорошого доходу.

StaffingPartner – це №1 IT-рекрутингова компанія в Україні згідно з Clutch та The Manifest. Ми маємо багаторічний досвід у цій сфері та масу задоволених клієнтів. Наша компанія пропонує широкий спектр послуг з підбору персоналу: рекрутинг топ-менеджменту, аутсорсинг функції рекрутингу, глобальний рекрутинг, рекрутинг консалтинг тощо. Напишіть нам зараз і дізнайтеся, як ми можемо покращити штат вашої компанії!

Маєте задачу?

Заповніть форму і ми зв’яжемось з вами
впродовж одного робочого дня.

    Натискаючи кнопку “надіслати”, ви погоджуєтесь з умовами обробки персональних даних.